Táto stránka používa súbory cookies. Prehliadaním stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním.

 


Oznam

Prekrytie horných dýchacích ciest v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave od 15.05.2023

Aj napriek zrušeniu povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest v zdravotníckych zariadeniach, vedenie Národného endokrinologického a diabetologického ústavu naďalej odporúča svojim pacientom používať pri návšteve ústavu respirátor / rúško.

 

Používanie respirátora sa odporúča hlavne osobám, ktoré majú príznaky respiračného ochorenia (kašeľ, nádcha, zvýšená teplota...) a v priestoroch, kde je zvýšený počet pacientov a môžu sa tam vyskytovať zraniteľné skupiny osôb (imunokompromitované osoby, tehotné ženy, osoby vo vyššom veku...).

 

Stále je nevyhnutné dodržiavať dôslednú hygienu rúk.

 

Ďakujeme


Nové pravidlá pri predpise liekov
postup pre pacientov NEDÚ (od 24.1.2022)

Národný endokrinologický a diabetologický ústav n.o. v Ľubochni

predstavuje v sieti slovenských zdravotníckych zariadení vysokošpecializovaný odborný ústav s celoštátnou pôsobnosťou, zameraný na diagnostiku a liečbu ochorení žliaz s vnútornou sekréciou – endokrinopatie (choroby štítnej žľazy, nadobličiek, hypofýzy, gonád a pod.) a diabetes mellitus (cukrovky)

Diabetológia

V odbore diabetológie sa ústav zameriava na komplexnú diagnostiku a liečbu diabetes mellitus a všetkých jeho komplikácií vrátane rizikového poradenstva pre diabetických rodičov, problematiky autoimunitného diabetes mellitus a kardiovaskulárnej prevencie. Diabetologicé oddelenie je celoslovenským centrom pre problematiku diabetickej polyneuropatie a diabetickej nohy ako aj centrom pre liečbu inzulínovou pumpou.

Endokrinológia

V odbore endokrinologia sa najčastejšie vyskytujú ochorenia štítnej žľazy (tyreopathie) - okolo 70% pacientov. Na zostávajúcej tretine sa podieľajú ďalšie endokrinopatie: postihnutia hypotalamo – hypofýzového systému, prištítnych žliaz, kôry a drene nadobličiek, poruchy gonád a osteoporóza.

Ústav vykonáva širokú škálu hormonálnych analýz vrátane funkčných testov, komplementárnych vyšetrení, imunoanalýz, sonografie, denzitometrie a komplexe ďalších špeciálnych vyšetrení.