Táto stránka používa súbory cookies. Prehliadaním stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním.

COVID-19 opatrenia od 2.5.2022

Vážení pacienti, venujte prosím pozornosť opatreniam v súvislosti s nákazou COVID-19, ktoré sú platné v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave n.o. od 02.05.2022.:

Ambulantní pacienti

Vstup pacienta na ambulantné vyšetrenie nie je podmienený očkovaním ani testovaním. Pacient však musí vo vnútorných priestoroch počas celej doby používať respirátor.

Hospitalizovaní pacienti

Hospitalizácia pacienta nie je podmienená očkovaním. Všetci pacienti prichádzajúci na hospitalizáciu budú pred príjmom na oddelenie otestovaní AG testom. Až po negatívnom výsledku budú hospitalizovaní.

Sprevádzajúce osoby pacienta pri hospitalizácii (detské oddelenie) – zostáva ako doprovod počas hospitalizácie

Doprovod detského pacienta nie je podmienený očkovaním. Doprovodné osoby prichádzajúce s deťmi na hospitalizáciu budú pred príjmom na oddelenie otestovaní AG testom. Až po negatívnom výsledku budú hospitalizovaní.

Sprevádzajúce osoby pacienta pri hospitalizácii

Vstup sprevádzajúcej osoby nie je podmienený očkovaním. Táto osoba však musí vo vnútorných priestoroch počas celej doby používať respirátor.

Návštevy

Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a zvýšený počet nakazených na ochorenie COVID-19 sa Národný endokrinologický a diabetologický ústav n.o. rozhodol pristúpiť k ZÁKAZU NÁVŠTEV NA ODDELENIACH.
Toto opatrenie je platné od dňa 18.07.2022 (pondelok) až do odvolania.

Ďakujeme za rešpektovanie tohto opatrenia

Nové pravidlá pri predpise liekov - postup pre pacientov NEDÚ

(od 24.1.2022)

 

V prípade potreby predpísania receptu pacientov vyšetrovaných v NEDÚ pošlite požiadavku na e-mail adresu: recept@nedu.sk.


V texte uveďte:
- o aký liek sa jedná
- Vaše meno a priezvisko
- dátum narodenia, prípadne dátum poslednej kontroly (posledné kontrolné vyšetrenie by nemalo byť staršie ako jeden rok) v našom zdravotníckom zariadení
- platné mobilné tel. číslo (registrované v SK)
- aktuálnu zdravotnú poisťovňu
- tiež uveďte meno vášho lekára - špecialistu, ktorý má recept vystaviť

Upozornenie:

Pokiaľ vlastníte len EHIC preukaz vydaný zahraničnou zdravotnou poisťovňou, predpis Vám nebude vystavený (možné len v prípade akútneho stavu a to musí posúdiť lekár).