Táto stránka používa súbory cookies. Prehliadaním stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním.

COVID-19 OPATRENIA

Vážení pacienti,

venujte prosím pozornosť novým opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19:  • v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave n.o. sú až do odvolania zakázané všetky návštevy,
  • ambulantní pacienti sú objednávaní na konkrétny čas, ktorý im bude oznámený v SMS zaslanej 3 dni pred termínom vyšetrenia. Uvedený čas ich žiadame dodržiavať. Vstup do vnútorných priestorov ústavu bude pacientom umožnený len v čase ich vyšetrenia,
  • pred vstupom do budovy je pacientom meraná telesná teplota,
  • v celom ústave je prísne kontrolované dodržiavanie zásad R-O-R (rúško-odstup-ruky). Žiadame preto pacientov, aby nosili správne nasadené rúška, dodržiavali medzi sebou 2m odstup a používali dezinfekciu dostupnú pri vstupoch do budov ústavu.


Národný endokrinologický a diabetologický ústav n. o.
V Ľubochni dňa 17.09.2020

Detské oddelenie

Zdravotnú starostlivosť na detskom oddelení poskytujeme v odbore detskej diabetológie a endokrinológie. Náš tím lekárov a zdravotných sestier sa venuje diagnostike , liečbe a edukácii pacientov s diabetom mellitom ,hlavne I.typu .Z endokrinologického hľadiska diagnostikujeme a liečime ochorenia hypofýzy,nadobličiek,poruchy puberty,ochorenia štít- nej žľazy, poruchy kaciového metabolizmu.
Naše oddelenie je jedným z desiatich centier na Slovensku pre diagnostiku porúch rastu a liečbu rastovým hormónom.

Detské lôžkové oddelenie je umiestnené na III.poschodí pavilónu Bratislava.Disponuje 19 lôžkami pre detských pacientov.Spolu s deťmi je možný aj pobyt rodiča ,pre ktorých je k dis- pozícii samostatnú izbu,u detí do 6rokov je možný pobyt rodiča spolu s dieťaťom na izbe.
Oddelenie disponuje okrem štandardných izieb izolačnou miestnosťou,herňou a kuchynkou.
Počas školského roku deti navštevujú povinnú školská dochádzku ,v popoludňajších hodinách majú zabezpečenú činnosť školskej družiny.

 

Ambulantná časť sa nachádza na prízemí pavilónu Bratislava.
Na prvé ambulantné vyšetrenie sa objednáva po 10.00 hod. na t. č. 044/4306221, 044/4306236 alebo prostredníctvom e-mailu porucharastudeti@nedu.sk. Na vyšetrenie je nutné prísť nalačno a priniesť si kartu poistenca, zdravotný záznam. Kontrolné vyšetrenie sa objednáva na t č. 044/4306209.