Táto stránka používa súbory cookies. Prehliadaním stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním.

COVID-19 opatrenia od 2.5.2022

Vážení pacienti, venujte prosím pozornosť opatreniam v súvislosti s nákazou COVID-19, ktoré sú platné v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave n.o. od 02.05.2022.:

Ambulantní pacienti

Vstup pacienta na ambulantné vyšetrenie nie je podmienený očkovaním ani testovaním. Pacient však musí vo vnútorných priestoroch počas celej doby používať respirátor.

Hospitalizovaní pacienti

Hospitalizácia pacienta nie je podmienená očkovaním. Všetci pacienti prichádzajúci na hospitalizáciu budú pred príjmom na oddelenie otestovaní AG testom. Až po negatívnom výsledku budú hospitalizovaní.

Sprevádzajúce osoby pacienta pri hospitalizácii (detské oddelenie) – zostáva ako doprovod počas hospitalizácie

Doprovod detského pacienta nie je podmienený očkovaním. Doprovodné osoby prichádzajúce s deťmi na hospitalizáciu budú pred príjmom na oddelenie otestovaní AG testom. Až po negatívnom výsledku budú hospitalizovaní.

Sprevádzajúce osoby pacienta pri hospitalizácii

Vstup sprevádzajúcej osoby nie je podmienený očkovaním. Táto osoba však musí vo vnútorných priestoroch počas celej doby používať respirátor.

Návštevy

Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a zvýšený počet nakazených na ochorenie COVID-19 sa Národný endokrinologický a diabetologický ústav n.o. rozhodol pristúpiť k ZÁKAZU NÁVŠTEV NA ODDELENIACH.
Toto opatrenie je platné od dňa 18.07.2022 (pondelok) až do odvolania.

Ďakujeme za rešpektovanie tohto opatrenia

Detské oddelenie

Zdravotnú starostlivosť na detskom oddelení poskytujeme v odbore detskej diabetológie a endokrinológie. Náš tím lekárov a zdravotných sestier sa venuje diagnostike , liečbe a edukácii pacientov s diabetom mellitom, hlavne I. typu. Z endokrinologického hľadiska diagnostikujeme a liečime ochorenia hypofýzy, nadobličiek, poruchy puberty, ochorenia štítnej žľazy, poruchy kaciového metabolizmu.
Naše oddelenie je jedným z desiatich centier na Slovensku pre diagnostiku porúch rastu a liečbu rastovým hormónom.

Detské lôžkové oddelenie je umiestnené v pavilóne Detského oddelenia NEDÚ v Ľubochni, a to na 2. a 3. poschodí (poloha 100m od pavilónu Bratislava). Disponuje 22 lôžkami pre detských pacientov. Spolu s deťmi je možný aj pobyt rodiča, pre ktorých je k dispozícii samostatná izba, u detí do 10 rokov je možný pobyt rodiča spolu s dieťaťom na izbe.

Oddelenie disponuje okrem štandardných izieb izolačnou miestnosťou, herňou a kuchynkou.
Počas školského roku deti navštevujú povinnú školská dochádzku, v popoludňajších hodinách majú zabezpečenú činnosť školskej družiny.

 

Ambulantná časť sa nachádza na prízemí pavilónu Bratislava.
Na prvé ambulantné vyšetrenie sa objednáva po 10.00 hod. na t. č. 044/4306221, 044/4306236 alebo prostredníctvom e-mailu porucharastudeti@nedu.sk. Na vyšetrenie je nutné prísť nalačno a priniesť si kartu poistenca, zdravotný záznam. Kontrolné vyšetrenie sa objednáva na t č. 044/4306209.